Pančavský vodopád

U dvou kocourů, kam dál?Pěšky:

12,1 km (4 hod. 30 min.) po modré turistické značce (začíná u autobusového nádraží) až k Labské boudě, kde se odděluje červená značka k vodopádu.

Autem:

Z Harrachova pokračujte na Horní Mísečky vzdálené 38 km (33 min. jízdy). Z místního parkoviště je Pančavský vodopád vzdálen 4,2 km (1 hod. 45 min. pěší chůze). Cestu vám může zkrátit také lanovka z Míseček na Medvědín.
Pančavský vodopád je s rekordní výškou 148 metrů králem českých vodopádů. Řítí se v několika kaskádách z Pančavské louky nedaleko Labské louky a dopadá v prudkých nárazech až na dno Labského dolu.

Stejně jako Labský byl dříve i Pančavský vodopád regulován pomocí retenční nádrže, ale spolu se zařazením do nejvyššího pásma ochrany je v současnosti ponechán jen síle přírody. Pokud si chcete naplánovat skutečně monumentální podívanou, navštivte jej v době tání sněhu koncem dubna až začátkem května.

Výlet můžete spojit s několika dalšími turistickými cíli v okolí, jako je nedaleký Labský vodopád, pomník Bohumila Hanče nebo Ambrožova vyhlídka.