Svatomartinské menu

Nepropásněte svou husičku!
Chcete jenom husičku?

Pečená husa

Hlavní chod

Pečená husa, malinové červené zelí, variace knedlíků

329,-


Chcete celé menu?

Jen skvělé jídlo!

Předkrm

Domácí paštika s brusinkami, čerstvý chléb

99,-

Polévka

Drůbeží vývar s masem a domácími nudlemi

59,-

Hlavní chod

Pečená husa, červené zelí s jablky, variace knedlíků

329,-

Dezert

Náš meruňkový koláč

59,-

Kompletní menu

500,-


Rezervace

Máme pouze omezený počet!

[fc id='7'][/fc]

St. Martin a husa

Pro pobavení

Legenda říká, že svatý Martin byl původně římským vojákem. Později přijal křesťanskou víru a stal se misionářem a následně biskupem v Tours. Tomu ale předcházela tato příhoda: Martin, při své skromnosti, nechtěl biskupskou hodnost přijmout a schoval se před vyslanci do husince mezi hejno hus. Ty jej však svým silným kejháním prozradily.

Jiná verze říká, že ho při kázání tak rušily svým kejháním, že je za to odsoudil, aby v den jeho památky pykaly za svoje provinění na pekáči.

Historicky:
Svatý Martin z Tours (latinsky Martinus), (316 či 317 v Savarii – 8. listopadu 397 v Candes; 11. listopadu byl pohřben v Tours) byl římský voják, poustevník a biskup v Tours. V Římskokatolické církvi je brán jako jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších svatých a patří mezi první nemučedníky, které církev označila za svaté. Je zakladatel prvních klášterů ve Francii. Svou misijní činností horlivě potíral pohanství a obracel lidi na křesťanství, přičemž při christianizaci pohanů užíval i násilné prostředky vůči pohanským věřícím a jejich posvátným místům.[1] Ve 4. století nechal vykácet kilometry lesů pro pohany posvátných megalitických řad v Bretani.[2] Pro tuto svou usilovnou christianizační činnost bývá některými lidmi vnímán jako význačná osobnost, která se podílela na christianizaci Evropy. Je znám i díky křesťanské legendě, ve které se rozdělil se žebrákem o svůj plášť.

Zdroj: Wikipedie

Rezervovat můžete i na telefonu: +420 602 458 984

Informace o obsažených alergenech poskytne obsluha na vyžádání zákazníka.