VINNÝ LÍSTEK
Vican, rodinné vinařství, Mikulov


0,75l VELTLÍNSKÉ ZELENÉ

Pozdní sběr, suché, Mikulov – Za cihelnou

450,- Kč

Zelenkavé víno se zlatavými tóny. Vůně je ovocná, plná limetek a citrusů. V chuti se snoubí ovoce s tropickým, kořenitým buketem a šťavnatou kyselinkou.

0,75l RYZLINK VLAŠSKÝ

Pozdní sběr, suché, Mikulov – Pod Mušlovem

470,- Kč

Světle zlatavá barva, Aroma je příjemně harmonické, připomínající zelený angrešt a kdoule. V chuti výrazná mineralita a svěží kyselinka.


0,75l TRAMÍN ČERVENÝ

Výběr z hroznů, polosuché, Mikulov – Pod Mušlovem

490,- Kč
Víno se zlatavě-žlutými odstíny. Příjemná vůně s minerální slaností a květinovo-ovocným aroma fialky a čajové růže. Chuť je bohatá s kořenitými tóny, doplněná akátovým medem.

0,75l TRAMINER – KVEVRI VÍNO

Moravské zemské víno, suché, Mikulov – Pod Mušlovem

490,- Kč
Pomleté hrozny zrály 6 měsíců se slupkami v hliněných amforách, zakopaných v zemi. Jedná se o více než 6.000 let starou, gruzínskou metodu. Víno není filtrované ani čiřené, a je lahvované s minimálním množstvím síry. Víno vyniká přirozeností a naturálním projevem, plným ušlechtilých taninů.

0,75l RYZLINK RÝNSKÝ

Výběr z hroznů, suché, Mikulov – Kienberg

490,- Kč

Světle žlutá barva se zelenými paprsky. Příjemná vůně čerstvých jablek a přezrálých hrušek. Chuť je výrazná, šťavnatá s limetkovou kyselinkou a minerální dochutí.

0,75l RULANDSKÉ ŠEDÉ

Pozdní sběr, polosuché, Mikulov – Pod Mušlovem

460,- Kč

Lahodné víno se zlatavou barvou. Ovocná vůně je doplněna lučním kvítím. Víno má harmonickou chuť s vyváženým cukrem a svěží kyselinkou.

0,75l PÁLAVA – edice Karel Roden

Výběr z hroznů, polosladké, Mikulov – Pod Mušlovem

590,- Kč
Zlatožlutá citrusová barva. Výrazná vůně tropického ovoce a medu, s tóny rozkvetlé louky. Harmonická a plná chuť, ve které dominují tóny přezrálých meruněk a hroznů.

0,75l CABERNET SAUVIGNON

Pozdní sběr, suché, Mikulov – Pod Mušlovem

490,- Kč
Temně červená rubínová barva. Kořenitá ovocná vůně podbarvená dřevitými tóny. Chuť je plná, dominují prvky černého rybízu, angreštu a malin. Příjemná vyšší tříslovina s dlouhým a pikantním závěremVinařství Rauš, Mikulov


0,75l RULANDSKÉ BÍLÉ

Pozdní sběr, suché, Valtice – Hůrka

480,- Kč

Barva zelenožlutá. Vůně jemná, květinová a ovocitá. Objevuje se vůně hrušek, chlebové kůrky a lískových oříšků. Chuť je plná, elegantní a má poměrně dlouhou dochuť.

0,75l SAUVIGNON

Pozdní sběr, suché, Valtice – Hůrka

480,- Kč
Pně vyzrálí Sauvignon, který se otevírá až do ovocitosti. Primárně však osloví travnaté a bylinné tóny. Celovečerní vyvážené víno.

0,75l HIBERNAL

Výběr z hroznů, suché, Dolní Věstonice – U Třech panen

480,- Kč
Intenzivní a příjemné ovocné tóny. Chuť je plná s vyšším obsahem kyselin. Ve víně můžeme hledat černý rybíz, grapefruit, broskev či ananas.

0,75l CHARDONNAY

Pozdní sběr, suché, Sedlec – Nad Nesytem

370,- Kč

Zlatavě žlutá barva se zelenkavými odlesky. Tóny sadového nebo citrusového ovoce a bílých květů. Chuť je plná v mládí s výraznými kyselinkami.

0,75l HELIOS

Pozdní sběr suché, Mikulov – Mariánský kopec

490,- Kč
Věříme, že si zamilujete jeho chuť, ve které najdete lehké náznaky muškátového oříšku a lipového květu.Italská červená vína


CHIANTI CLASSICO RISERVA DOCG

870,- Kč
Světoznámé víno z Toskánska se vyrábí pouze z odrůdy Sangiovese. Má tmavě rubínově červenou barvu, plné tělo, skvělou strukturu, vynikající rovnováhu a vytrvalost chuti. Má ovocné a květinové aroma s kořenitými tóny po zrání ve francouzském dubu.

APASSIMENTO EDIZIONE PUGLIA IGP

690,- Kč
Víno s fialovými odlesky doplňuje intenzivní vůně s náznaky zralých švestek, třešní a rybízu. Má jemně kořeněné tóny s dochutí vanilky a kakaa. Skvěle strukturovaná, harmonická, sladká chuť.