Nový Svět 134, 512 46, Harrachov

Zápisky od Kocourů

Mumlavský vodopád

Mumlavský vodopád, vysoký 10 metrů, je jedním z nejkrásnějších v Čechách. Jeho jedinečnost spočívá ve žulových prohlubních zvaných „obří hrnce“. Vyzkoušejte koupel v chladné vodě nebo navštivte vodopád v zimě a obdivujte ledopád.

Číst více...
Les v ČR U Dvou Kocourů tipy na výlety

Černý (huťský) rybník

Objevte tajemný Černý rybník, kde se tradičním způsobem připravují dubové špalky pro sklářské formy. Po procházce si můžete prohlédnout skleněné výrobky v Muzeu skla v Harrachově.

Číst více...
Vlak v horách U Dvou Kocourů

Ozubnicová trať – zubačka

Zažijte adrenalin na nejstrmější železniční trati v Česku, vedoucí z Tanvaldu do Harrachova. Tato trať, prohlášená za kulturní památku, nabízí unikátní jízdu přes pět tunelů a vysoký most přes řeku Jizeru. Na sedmi kilometrech překonáte 235 výškových metrů a historické jízdy s původní soupravou vám přinesou nostalgické vzpomínky. A pokud

Číst více...
Krkonoše výšlap U Dvou Kocourů, Růženčina zahrádka

Růženčina zahrádka

Objevte tajemnou Růženčinu zahrádku v Krkonoších, nepravidelný kamenný kruh připomínající květ růže. Jeho původ je zahalený tajemstvím, s teoriemi sahajícími od kultovního místa lidu popelnicových polí až po romantickou legendu o komtesce Růženě. Zahrádka je také místem vzácných léčivých rostlin.

Číst více...
Pančavský vodopád U Dvou Kocourů

Pančavský vodopád

Pančavský vodopád, nejvyšší v Česku s výškou 148 metrů, se řítí v kaskádách z Pančavské louky až na dno Labského dolu. Dříve regulovaný, dnes ponechaný síle přírody, je nejpůsobivější během tání sněhu. Výlet lze spojit s návštěvou dalších míst, jako je Labský vodopád, pomník Bohumila Hanče a Ambrožova vyhlídka.

Číst více...
Labský vodopád U Dvou Kocourů

Labský vodopád

Labský vodopád měří 35 metrů a je obklopen 200 metry divokých kamenitých peřejí. Vyhlídka nad vodopádem nabízí nezapomenutelné pohledy, včetně historického stavidla, které kdysi zesilovalo proud vody. V zimě se vodopád mění v kouzelnou zamrzlou scenérii, avšak na led nevstupujte.

Číst více...
Labský důl U Dvou Kocourů

Labský důl

Labský důl, srdce Krkonoš, vás okouzlí krásou horského potoka Labe a historickou Harrachovou cestou. Náročný trek odhalí formování krajiny dávným ledovcem, s nádhernými výhledy a Pančavským vodopádem.

Číst více...
Pramen Labe U Dvou Kocourů

Pramen Labe

Vydejte se k prameni Labe a objevte, jak se z krkonošského rašeliniště rodí průzračný pramínek, který dosáhne Baltského moře po 1 154 km. Pramen Labe protéká symbolickou kamennou studnou, ale ve skutečnosti vyvěrá o 300 metrů dále v nepřístupné rezervaci. Okolo studny najdete pamětní desky Jana Buchara a erby 26

Číst více...