Nový Svět 134, 512 46, Harrachov

Labský důl

Labský důl U Dvou Kocourů
Labský důl, srdce Krkonoš, vás okouzlí krásou horského potoka Labe a historickou Harrachovou cestou. Náročný trek odhalí formování krajiny dávným ledovcem, s nádhernými výhledy a Pančavským vodopádem.

Pěšky:

13,7 km (4 hod. 54 min.) po modré turistické značce (začíná u autobusového nádraží).

Autem:

Z Harrachova pokračujte na Horní Mísečky vzdálené 38 km (33 min. jízdy). Z místního parkoviště je Labský důl vzdálen 7,3 km (2 hod. 35 min. pěší chůze). Využít můžete také lanovku z Míseček na Medvědín.

Labský důl tvoří srdce Krkonoš, zasazené do přísně chráněné první zóny národního parku.  Jeho střed vykresluje tok Labe, zatím ještě v podobě prudkého horského potoku, podél kterého vás povede modrá turistická stezka. Dolní část stezky navazuje na historickou Harrachovu cestu, vybudovanou na konci 19. století jako první pokus o zpřístupnění nejdivočejší části Krkonoš.

Poměrně náročný trek Labským dolem vám přiblíží formování krajiny mohutným dávným ledovcem. V průběhu rozmanité osmikilometrové trasy projdete kamenitou morénou, ostrými serpentinami s nádhernými výhledy do rokle a dech znovu naberete při odpočinku u největšího vodopádu Pančavy.

Podobné příspěvky