Nový Svět 134, 512 46, Harrachov

Labský vodopád

Labský vodopád U Dvou Kocourů
Labský vodopád měří 35 metrů a je obklopen 200 metry divokých kamenitých peřejí. Vyhlídka nad vodopádem nabízí nezapomenutelné pohledy, včetně historického stavidla, které kdysi zesilovalo proud vody. V zimě se vodopád mění v kouzelnou zamrzlou scenérii, avšak na led nevstupujte.

Pěšky:

11,8 km (4 hod. 25 min.) po modré turistické značce (začíná u autobusového nádraží).

Autem:

Z Harrachova pokračujte na Horní Mísečky vzdálené 38 km (33 min. jízdy). Z místního parkoviště je Labský vodopád vzdálen 5,4 km (2 hod. 6 min. pěší chůze). Cestu vám může zkrátit také lanovka z Míseček na Medvědín.

Labský vodopád měří úctyhodných 35 metrů a navazuje na něj dalších 200 metrů divokých kamenitých peřejí. Zavede vás k němu modrá turistická stezka vycházející z Labského dolu směrem k Labské boudě.

Nezapomenutelná vyhlídka na jeho kaskády se otevírá nad Labským vodopádem, kde zůstalo dodnes stavidlo jako vzpomínka na dobu, kdy bývalí majitelé Labské boudy mohli pro potěšení turistů pomocí retenční nádrže vodopád zesilovat. Dnes je celá zóna přísně chráněná, ale divoká krása vodopádu vás určitě uchvátí i bez umělé regulace.

Stejně jako Mumlavský vodopád v zimě zamrzá a mění se v kouzelnou scenérii, ale rozhodně na ledovou plochu nevstupujte – zmrzlá bývá pouze tenká vrstva na povrchu.

Podobné příspěvky