Nový Svět 134, 512 46, Harrachov

Pramen Labe

Pramen Labe U Dvou Kocourů
Vydejte se k prameni Labe a objevte, jak se z krkonošského rašeliniště rodí průzračný pramínek, který dosáhne Baltského moře po 1 154 km. Pramen Labe protéká symbolickou kamennou studnou, ale ve skutečnosti vyvěrá o 300 metrů dále v nepřístupné rezervaci. Okolo studny najdete pamětní desky Jana Buchara a erby 26 významných českých měst.

Pěšky:

11,4 km (4 hod. 23 min.): Modrá turistická značka vás dovede od autobusového nádraží na Pančavskou louku. Poté pokračujte po červené značce.

Autem:

Z Harrachova pokračujte na Horní Mísečky vzdálené 38 km (33 min. jízdy). Z místního parkoviště je pramen Labe vzdálen 5,4 km (2 hod. 8 min. pěší chůze). Cestu si můžete zkrátit i lanovkou z Míseček na Medvědín.

Jak vypadá úplný začátek jednoho z největších evropských toků? Vydejte se podívat, jak se z hloubi krkonošského rašeliniště rodí průzračný pramínek, který svého cíle na pobřeží Baltského moře dosáhne až za dlouhých 1 154 km.

Pramen Labe protéká symbolickou kamennou studnou, ve skutečnosti ale vyvěrá zhruba o 300 metrů dále v turisticky nepřístupné přírodní rezervaci.

Okolo skruže najdete také pamětní desky věnované průkopníkovi české turistiky Janu Bucharovi a zídku s erby 26 významných českých měst, kterými Labe protéká.

Podobné příspěvky